Головна » Зонні тарифи

Зонні тарифи

Позитивним фактором для роботи енергосистеми України є перехід споживачів електричної енергії на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволяє дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

  • використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;
  • незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

Перевага розрахунків за тарифами, диференційованими за періодами часу, полягає в тому, що у години мінімального навантаження енергосистеми (з 23.00 до 7.00) встановлюються понижуючі коефіцієнти для тарифів, завдяки чому вартість спожитої у нічний період електроенергії значно зменшується.

 

Так, при розрахунках за двозонними тарифами споживач сплачує:

  • 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23.00 до 7.00);
  • повний тариф в інші години доби.

 

При розрахунках за тризонними тарифами споживач сплачує:

  • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8.00 до 11.00 і з 20.00 до 22.00);
  • повний тариф в напівпіковий період (з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 і з 22.00. до 23.00);
  • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23.00 до 7.00).

 

Розрахунки за спожиту електричну енергію по тарифах, диференційованих за періодами часу, вигідні при використанні вночі побутових електроприладів  великої потужності. Це пральні та посудомийні машини, бойлери, тепло вентилятори та кондиціонери, «тепла підлога» та електроопалення, хлібопічки та мультиварки тощо.

 

Окупність багатофункціонального (двозонного) приладу обліку електроенергії для типової квартири становить приблизно 1,9 років при загальному споживанні за місяць 230 кВт*год, з яких 80 кВт*год — у нічний час.

 

Окупність багатофункціонального (двозонного) приладу обліку електроенергії для типового приватного будинку становить приблизно 1,4 роки при загальному споживанні за місяць 400 кВт*год, з яких 150 кВт*год — у нічний час

 

Самостійне впровадження споживачами додаткових заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об'єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.