Головна » Безперебійне живлення

Безперебійне живлення

Більшість сучасних технічних пристроїв вимагає надійного електропостачання. Залежно від потужності окремих пристроїв які потребують захисту (комп'ютерних центрів, телекомунікаційних вузлів, відповідальних струмоприймачів метрологічних та промислових підприємств) для забезпечення їх стабільної роботи використовуються джерела безперебійного живлення (ДБЖ).

Джерело безперебійного живлення

Автоматичний прилад, призначення якого – забезпечення підключеного електрообладнання безперебійним постачанням електричної енергієї в межах допустимих норм.

Джерела безперебійного живлення фірми EFFEKTA® забезпечують постійний вихід стабільної напруги і частоти. На додаток до безперервного захисту від перебоїв в подачі електроенергії вони додатково захищають електрообладнання від інших порушень: коливання напруги, стрибків, заниженої напруги або перенапруги, частотних коливань.

Крім звичайного застосування в ІТ-секторі ( серверів, робочих станцій) згадані ДБЖ ідеально підходять для дуже чутливих споживачів (систем опалення та водопостачання).

ДБЖ XL версій в поєднанні з акмуляторними батареями дають можливість значно збільшити час автономії.

Фірма EFFEKTA® виготовляє широкий спектр ДБЖ які відрізняються за своїми параметрами та виконанням (серії MI-RM, ME, MID, MTD, MTD-RM, MTD-RT, MTD-XL-RT, MKD)

Лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення

Лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення (line interactive), у порівнянні з офлайновими (offline USV) ДБЖ, мають додаткову функцію стабілізації напруги.

Модуль AVR, який коригує перепади напруги при його зниженні або підвищенні і забезпечує нормальну роботу системи без перемикання на акумуляторне живлення. Режим резервного живлення включиться лише при зміні напруги на величину, яку AVR не зможе скорегувати.

У даний час лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення є оптимальним вибором для використання в домашніх умовах.

  1. Фільтр, АВР
  2. Заряд акумуляторів
  3. Акумулятори
  4. Інвертор

Зелений потік: робота із мережею

Червоний потік: автономний режим

Переваги:

Більш рідкісне використання акумуляторної батареї в лінійно-інтерактивних ДБЖ гарантує її довший термін служби у порівнянні з офлайнововими джерелами безперебійного живлення.

Діапазон робочих напруг для даного типу ДБЖ значно ширше, ніж у офлайнових систем безперебійного живлення.

Короткий час перемикання на акумуляторну батарею.

 

 

Онлайнові джерела безперебійного живлення

 Онлайнові ДБЖ, або блоки безперебійного живлення з подвійним перетворенням (double conversion), є найдорожчим класом ДБЖ.

 Працюють на принципі перетворення змінного струму в постійний, збереження його і подачу на мережу/споживачів модульованої напруги найвищої якості.

 Таке подвійне перетворення практично на сто відсотків забезпечує захист системи від будь-яких змін у зовнішній мережі.

  1. ручний bypass
  2. автоматичний bypass
  3. зарядний пристрій
  4. акумулятор

Зелений потік: робота з мережею

 

Червоний потік: автономна робота