Головна » теплові помпи повітря-повітря

теплові помпи повітря-повітря

 

Економне використання енергії є актуальним для багатьох споживачів: при цьому вони зацікавлені в тому щоб з одного боку заощадити свій бюджет, не відмовляючись при цьому від звичного комфорту, а з іншого боку не нашкодити  навколишньому середовищу. Для  прийняття рішення по інвестиції все більше переважаючим моментом є питання економії енергії.

У європейських країнах попит зростає, насамперед, на системи опалення, які ефективно використовують поновлювані джерела енергії. Така тенденція спостерігається і на Україні. На сьогоднішній день завдання з  найефективнішого забезпечення  систем енергопостачання, вирішують  теплові помпи.

 

Теплова помпа (ТП)- пристрій для переносу теплової енергії від джерела низькопотенційної теплової енергії (з низькою температурою) до споживача (теплоносію) з більш високою температурою.

 

ТП – це екологічно чиста система опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування, яка приносить тепло з навколишнього середовища у Ваш будинок.

 

ТП працює за таким же принципом, як холодильник, який відбирає тепло зсередини охолоджуваної камери і виводить його назовні. Це відбувається завдяки холодоагенту, що циркулює в задній стінці холодильника і випаровується вже при температурі холодильної камери. Для переходу з рідкого в газоподібний стан потрібна енергія, яка в даному випадку відбирається з холодильної камери, тобто охолодження відбувається за рахунок випаровування. У випадку з ТП, в якості холодильної камери виступає навколишнє середовище. Таким чином, за допомогою теплової помпи, ми нагріваємо воду системи опалення за рахунок охолодження навколишнього середовища (під терміном охолодження мається на увазі відбір тепла, так як реально, температуру навколишнього середовища ТП не знизить).

 

У порівнянні з іншими джерелами опалення ТП працює від електромережі, використовуючи при цьому витрачену енергію значно ефективніше будь-яких котлів, які спалюють паливо. Значення ККД у неї в кілька разів більше одиниці. Для прикладу, витрачаючи 1 кВт електроенергії, Ви отримаєте 3-4 кВт тепла. Таким чином, отримуєте 2-3 кВт тепла безкоштовно з навколишнього середовища.

ТП  використовує тепло, розсіяне в навколишньому середовищі – у землі, воді або повітрі, доставляючи його настільки продуктивно, що вартість опалення істотно знижується. Немає потреби в якомусь паливі. Заощадження коштів часто настільки значні, що вартість установки такої системи окупається всього за кілька років.

ТП може працювати в двох режимах: на обігрів та на охолодження. Їх легко експлуатувати, вони займають мало місця.

ТП мають великий термін служби і працюють повністю в автоматичному режимі. Їх обслуговування зводиться до  сезонного технічного огляду та періодичного контролю режиму роботи.