Головна » Цікава інформація » Будова вітрогенератора

Будова вітрогенератора

Основні функціональні частини вітрогенератора:

  • ротор турбіни
  • генератор
  • інвертор-cиcтема електричного регулювання турбіни
  • акумуляторні батареї
  • АВР – автоматичний перемикач джерела живлення

Турбіна

Ротор турбіни складається з 3-5ох лопостей. Iз зaстосування скловолокна досягається легкість, міцність і, відповідно, оптимальні аеродинамічні властивості. Лопаті перетворюють кінетичну енергію вітру у обертовий механічний момент генератора. Спеціально розроблений дизайн ротора забезпечує плавномірне й безперебійне обертання турбіни у всьому діапазоні робочих швидкостей.

При екстримальних погодніх умовах із великими поривами вітру, система пасивного гальмування надійно захистить турбіну від перевантаження.
Вітрогенератор орієнтується на вітер за допомогою хвостового кіля, що є найбільш доцільнішим рішенням для малих вітряків, з точки зору економії капітальних і операційних коштів.

Генератор

Безредукторний генератор на постійних магнітах перетворює механічну енергію обертання ротора у електричний струм. При застоюванні постійних магнітів для збудження генератора відпадає потреба у електричних щітках на роторі і, відповідно, їхньому складному технічному обслуговуванні.
Генератор сконструйований для роботи при малих швидкостях обертання, без потреби редукторної передачі, що спрощує технологію і комплектування, покращує надійність і ефективність роботи, а також знижує шумове навантаження.

Інвертор – система електричного регулювання турбіни

Система електричного регулювання турбіни побудована за принципом змінний струм генератора – постійний струм – змінний струм в мережу/споживач.
Застосування ланки постійного струму створює своєрідний буфер між регулюванням турбіни/генератора і роботою вихідного інвертора на мережу/ на споживача. Контрольна система генератора перетворює змінний струм генерації у постійний, який може бути збереженим у акумуляторах або безпосередньо поданим до інвертора, останній моделює його у вихідний змінний струм. Ця технологія забезпечує стабільну подачу електронергії при частоті 50 Гц і напрузі 220 В незалежно від швидкості обертання генератора

Акумуляторні батареї

Акумуляторні батареї – накопичують електроенергію для використання в безвітряні годинни. Також вони вирівнюють і стабілізують вихідну напруга з генератора. Завдяки їм ви отримуєте стабільну напругу без перебоїв навіть при поривчастому вітрі. Енергозабезпечення вашого об'єкту йде від акумуляторних батарей.

Інсталяція і вибір опори

Згідно §5 постанови Кабінета Міністрів України від 15.07.98 №1094 "Про державну експертизу з енергозбереження" і доповнення №3 "Інструкції про порядок передачі документації та здійснення державної експертизи з енергозбереження", вітрогенератори потужністю до 75 кВт не підлягають обов’язковій державній комісї по енергозбереженню. Для інсталяції вітрогенератора потужністю до 75 кВт і висотою до 30 м для приватного некомерційного користовання не потрібно ніяких документів, дозволів і справок.

Основні фактори для інсталяції вітотурбіни:

Перш за все, ви повинні перевірити, чи є у вас достатньо місця для вітрової турбіни По-друге, для ефективної роботи вітрогенератора необхідно вибрати таке місце його інсталяції, яке є вільним від перешкод для вітру (дерев, будинків, тощо…)
Якщо ви хочете встановити вітрогенератор поряд з будинком, то висота щогли повинна бути на 3-5 метрів вищою, або якщо щогла на рівні будинку, її треба встановлювати від будинку на відстані не менше 3-х кратної висоти дому. За наявності високих дерев, відстань до них повинна бути не менше 2-х кратної висоти дерева. Це дуже складно, але все це істотно впливає на кількість енергії, яка вироблятиметься. Простіше кажучи, будь-які перешкоди негативно впливають на продуктивність вітряної електростанції, тому необхідно розташувати турбіну в такому місці, де вона знаходитиметься вище за всі довколишні будівлі і дерева.
По-третє, із збільшенням висоти інсталяції турбіни збільшується швидкість вітру і зменшується турбулентність повітряних потоків. Тому вибір висоти – це є компроміс між капітальними затратами на спорудження опори вітряка і ефективністю робити та періодом окупності.
Також потрібно враховувати особливості й площу інсталяційної місцевості для вибору оптимальної конструкції опори вітрогенератора.

Пропонуємо такі конструктивні рішення для вибору опор вітрогенератора:

  • Щогла з розтяжками
  • Конусні башти з гідропідйомом
  • Збірні башти-ферми (без ростяжок)