Головна » Цікава інформація » «Зелений» тариф

«Зелений» тариф

Постанова Верховної Ради (законопроект № 2010-д) від 03.06.2015 дає новий поштовх для розвитку регенеративної енергетики в Україні.

Згідно цього закону саме домашні господарства отримують право на  продаж за "зеленим тарифом" надлишку електроенергії згенерованої сонячними батареями та вітряками сумарною потужністю до 30 кВт.

Тепер доля розвитку "зеленої" енергетики перейшла від олігархічних кланів до рук приватних людей.

 

Зелений тариф – це завищенна ціна на купівлю зеленого струму, один з найуспішніших механізмів для стимулювання розвитку альтернативної енергетики.

 

Основні положення:

  • наближення до середньосвітових рівнів «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, для окупності початкової інвестиції;
  • виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру приватними домогосподарствами здійснюється без відповідної ліцензії, що сприяє спрощеній процедурі отримання права продажу;
  • скасування обмежень щодо «місцевої складової». Замість цього правила вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до «зеленого» тарифу. У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського устаткування становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу;
  • надбавки до «зеленого» тарифу за використання складових українського виробництва при проектуванні і будівництві об'єктів енергетики на альтернативних джерелах енергії.

 

Розмір «зеленого» тарифу для мережевих станцій приватних домогосподарств введених в експлуатацію з 01.07.2015.

 

Сонячні електростанції:

для наземних СЕС: 17,0-16,0-15,0 €ct/кВт*год протягом найближчих 3 років, 10%- зниження з 2020 та 2025 pp.,

для дахових СЕС: 18,0 €ct/кВт*год,

для приватних домогосподарств: 20,0 €ct/кВт*год.

Вітрові електростанції: 10,2 €ct /кВт* год

Геотермальна енергія: 15,0 €ct /кВт*год

Для мікро- , міні- та малих г​ідроелектростанції: 7,5, 14,0 і 10,5 €ct /кВт*год

 

Надбавка в розмірі 30% до «зеленого» тарифу за використання обладнання українського виробництва вводиться до 2030 року, але не поширюється на об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію після 2025 року.