Головна » Цікава інформація » Принцип дії колекторів

Принцип дії колекторів

Вакуумні сонячні колектори – оптимальне рішення для yкраїнських кліматичних умов, особливо ефективні в міжсезоння (осінь/весна), для приготування гарячої води і підтримки системи опалення.

Hybrid-system1

Сонячний колектор будова:

  • із довгих скляних трубок-оболонок довжиною 1800 мм і в діаметрі 5,8 см.
  • Всердині трубок-оболонок є мідна трубка, абсорбер heat-pipe, наповена рідиною-теплообмінником
  • Простір між мідною трубкою і оболонкою – вакуум, ідеальний теплоізолятор

Трубка-оболонка

Товщина скляної стінки-оболонки 2,2 мм, що достатно для захисту від граду, снігу і сильних поривів вітру.

Завдяки круглій формі трубок-оболонок прямі і розсіяні промені і інфрачервоне випромінювання проходять до heat-pipe під різними кутами, що збільшує еффективність поглинання енергії впродовж руху сонця із сходу на захід впродовж дня.

Абсорбція сонячного випромінювання

Все поглинута сонячна енергія абсорбується у мідній трубці за принципом heat-pipe. Мідна трубка наповнена рідиною-теплообмінником. При нагріванні рідинна випаровується і пара піднімається вгору де відбувається передача тепла по мідних контактах на зовнішній контур теплопередачі колектора. Пара конденсується в воду і опускається на дно мідної трубки, замикаючи цирколяційне коло теплопередачі і процес починається знову

Теплоізоляція і ефективність

Процес теплопередачі відбувається із мінімальними тепловтратами, навіть при мінусових температурах, адже мідна heat-pipe захищена від навколишнього середовища вакуумом – ідельним теплоізолятором. Системи на основі вакуумних сонячних колекторів практично незалежна від зовнішніх температур і успішно нагріває воду, навіть коли на вулиці -35°С.

Сонячна система є простою у ремонті i обслуговуванні

Процедура заміни трубок дуже проста, при цьому немає необхідності зупиняти роботу сонячних колекторів. При необхідності трубки можна додавати докомплектовуючи систему для збільшення потужностей теплозабезпечення.