Головна » Розрахунки систем » Аналіз пікового навантаження будинку

Аналіз пікового навантаження будинку

Пікове навантаження будинку необхідне для вибору потужності інвертора

Зрозуміло, що, лиш деякі прилади домашнього господарства увіменені одночасно. Для прикладу: холодильник, постійно споживає елетроенергію. Освітлення вмикається лиш в темні періоди доби. Побутовою і розважальною технікою користуються, переважно, зранку і ввечері, мікрохвильовкою і чайником під час приготування їжі. Отже, для розрахунку піку навантаження потрібно дослідити максимальну кількість споживачів, які можуть бути одночасно у роботі.

Розрахунок пікового навантаження в будинку
Виберіть обладнання енергосистеми
Кількість енергоощадних ламп
Кількість ламп розжарення
Комп\'ютер
Холодильник
Телевізор
Порохотяг
Фен
Праска
Мікрохвильовка
Електрочайник
Обігрівач
Електроплита

Приклад розрахунку профілю навантаження

Для створення профілю навантаження, а також вирахунку його піку, приймемо, що електричне освітлення застосовується вкрай неефективно, одночасно ввімкнено 5 ламп розжарення (5х 100 = 500 Вт), можуть працювати два телевізора (2х100 200Вт), два комп’ютера, грати музика, про те в будинку не допускається одночасне увімкнення одночасно двох енергомістких пристроїв (порохотяг, мікрохвильовка, чайник…). Профіль навантаження на Рис. 1 складений із врахуванням максимального комфорту мешканців, з точки зору максимального забезпечення дозвілля і життєдіяльності.

В основі електроспоживання лежать енергетичні витрати на роботу холодильника, 75 Вт постійного навантаження. Три піки навантаження виникають під час приготування сніданку, обіду і вечері, які в ранішню і вечірню пору підсилюються навантаженням на освітлення будинку і організацію гігієни мешканців.

Максимальне навантаження близько 3,5 кВт виникає під час прання і сушіння попраного при роботі інших елетротехнічних споживачів.

При вдалому енергоменеджменті можливо зменшити максимальне навантаження на систему до 3кВт.

Профіль навантаження стандартного будинку. Розподіл потужностей споживання (Вт) впродовж доби

haushaltbedarf