Головна » Розрахунки систем » Розрахунок енергоефективності житлового будинку

Розрахунок енергоефективності житлового будинку

Кожен житловий будинок має свої спецефічні енергетичні затрати, які зумовленні в основному потребами комфорту і життедіяльності його мешканців, а також ставленням останніх до питань енергоефективності і економії.

Тому для визначення енергетичного забезпечення будинку потрібен, принаймі, аналіз рахунків за спожиту електроенергію, аналіз актуального енергоспоживання, а також врахування планів і бажань мешканців, що може збільшити або зменшити енергонавантаження у майбутньому. 

На загал, важливо ознайомитися із узагальненим енергоспоживанням, щоб оцінити власну енергоефективність.

Ознайомтеся із річним споживання електроенергії  середньостатистичною сім’єю із 2-х чоловік у Німеччині.

energy_consumption

Дослідження показують, що в сердньому сім’я із двох осіб спожившає за рік близько 3.000 кВт*год електроенергії. В Україні для приготування їжі більшого поширення набули газові плити, тому відкинувши витрати електоенергії на електроплиту виходим на нижчі показники, а саме 2500 кВт*год електроенергії за рік.

Для продовження нашого аналізу розглянемо таблицю внизу із градацією річного споживання електроенергії в залежності від кількісного складу сім’ї. Варто очікувати, що при неоптимальній енергоефективності, споживання 3-х людей досягатиме 5000 кВт*год, а 4-х людей, можливо, і понад 5.500 кВт*год за рік.

sun

Оцініть власне енергоспоживання в порівнянні з європейськими стандартами